jak nadąrzyć za światem?

Wpisy

 • poniedziałek, 17 marca 2014
  • Jaki w tym wszystkim sens?

   Ostatnio rozmawialiśmy o stereotypach rządzących naszym życiem. Dziś zastanówmy się o tym jaki sens ma w ogóle to życie, o ile go ma. Mam na ten temat dość twarde zdanie i postaram się z wami nim podzielić.

    

   Każdy człowiek ma swoje zainteresowania i rzeczy, które lubi w wolnych chwilach robić. Dla fotografa są to zdjęcia, dla gracza gra, traktor dla rolnika, szminka dla modelki, karton dla bezdomnego, etc. Specjalnie poleciałam tutaj po stereotypach, żebyście zobaczyli jak niektóre z nich mogą być krzywdzące. Tak czy inaczej każdy ma jakieś zainteresowania ale nie mają one zbyt często związku z prawdziwym sensem życia. 

    

   Niektórzy twierdzą, że sensem życia jest przekazanie swoich genów dalej. Ale moim zdaniem to trochę płytkie. Przeżyć 80 lat życia tylko i wyłącznie po to, aby przekazać swoje geny dalej? Musi być coś więcej... Osobiście jestem przeciwniczką wszelkich teorii reinkarnacyjnych ale prawdą jest, że lepsze takie pomysły niż twierdzenie, że życie nie ma większego sensu.

    

   Co zatem jest prawdziwym sensem ludzkiego życia?

    

   Otóż, pomaganie innym ludziom. To pierwszy i najważniejszy cel życia każdego człowieka. Jest to jedna z niewielu rzeczy, które każdemu człowiekowi bez względu na wiek, narodowość, wyznanie i tryb życia sprawia radość. Tylko w ten sposób możemy czuć się spełnieni i robić coś sprawiającego przyjemność.

    

   Polecam wszystkim tego spróbować! Nawet jeśli naszym hobby są te zdjęcia, gry, traktory lub coś innego to pomoc innym będzie nam dawała niesamowitą przyjemność. To jest właśnie to, co gra najgłośniej w naszej duszy!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Jaki w tym wszystkim sens?”
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   w_kolorze_czarnym
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 marca 2014 17:57
 • niedziela, 16 marca 2014
  • Walczymy ze stereotypami!

   Nasz świat to świat stereotypów. Rządzą one naszym życiem i sposobem postępowania na każdym kroku. Chcąc nie chcąc poddajemy się im całkowicie i tańczymy tak jak one nam zagrają. Tu nie ma gdybania, tak jest. Ale co w tym groźnego? Jak można pozbyć się tego ciążącego na nas ogromnego ciężaru? W tym wpisie postaram się odpowiedzieć Wam na wszystkie pytania mogące się w związku z tym tematem nasunąć.

    

   Mogłoby się wydawać, że coś takiego jak stereotypy nie jest groźne dla naszego społeczeństwa. Niestety jest wręcz przeciwnie. Stereotypy wyniszczają nasze podejście do świata i ludzi. Przez nie zatraca się zaufanie do innych ludzi. Stajemy się krytyczni i negatywnie nastawieni do życia. Wszystko co nas otacza staje się dla nas wrogami. Coś takiego potrafi zniszczyć życie wielu ludzi. Widzicie więc, że gra jest warta świeczki!

    

   Jak walczyć ze stereotypami? Przede wszystkim trzeba je łamać. Jeśli stereotypem jest, że żona siedzi w domu, a kiedy w garnkach gra gotowanie to ona sprząta mieszkanie i czeka na przyjazd męża z pracy. Jeśli w naszym domu raz obiad będzie gotował mąż, a raz żona to już złamiemy stereotyp. I własnie o to w tym wszystkim chodzi!

    

   Widzicie, to naprawdę łatwe. Zwykłe ugotowanie od czasu do czasu obiadu za żonę, lub wyniesienie śmieci za męża już jest sporym postępem. Razem możemy pokonać system. Trzeba tylko być wytrwałym!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   w_kolorze_czarnym
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 marca 2014 22:47
 • piątek, 07 marca 2014
  • Dywagacje filozoficzne czas zacząć!

   Tytułem wstępu...

    

   Moi kochani, witam was w moich skromnych progach i serdecznie zapraszam do lektury moich jakże zawiłych i ciekawych wywodów filozoficznych na temat sensu życia, tego dokąd zmierzamy, przemijania i innych niezwykle ważnych dla każdego człowieka tematów. Spodziewam się, że wiele osób nie będzie zgadzało się z moimi teoriami, ale właśnie o to chodzi! W naszych czasach media i władza dąży do tego, żeby ludzie przestali myśleć. Chodzi im tylko o to, aby wyhodować sobie stado matołów wykonujących każde polecenie. Ten blog ma na celu pobudzić was do myślenia. Nie możecie biegać jak ten Pacman zamknięty w lochu i uciekać przed wiecznie pojawiającymi się duchami tego świata. Trzeba wziąć się w garść i mocno uchwycić swojego życia.

    

   Skąd u mnie takie zainteresowanie tymi tematami?

    

   W mojej rodzinie odkąd tylko pamiętam zawsze każdy interesował się tematami, których nikt inny nie chciał poruszać. Moi dziadkowie działali w ruchu oporu sprzeciwiając się ogólnie panującym w naszej okolicy tendencjom do poddawania się okupantowi. Moich kochani rodziców działali w podziemiu opozycyjnym gdy nasze piękne państwo okupowane było przez komunistów. Podobnie i ja staram się stać okoniem ludziom, którzy chcą pozbawić ogół społeczeństwa wolności! Mam to we krwi i zamierzam taki sposób życia przekazać także moim, na razie jeszcze malutkim, dzieciom. Nie pozwolę aby elity tego świata wciągnęły ich w swoje gierki!

    

   To co robić żeby sobie radzić?

    

   Przede wszystkim, tak jak już wspominałam, należy wyrwać się ze schematów tworzonych przez rzeczne elity. Chcą one zamknąć nas jak małego, biednego Pacmana w klatce i kazać nam biegać w wytyczonych liniach. Nie będę rozwodziła się nad teoriami spiskowymi bo moim zdaniem są to śmieszne historyjki dla niespełnionych "naukowców" lub "psychologów". Prawdziwe życie jest zupełnie inne i aby sobie w nim poradzić konieczny jest pewien wysiłek. Niestety, nie jest łatwo żyć w sposób kontrolowany tylko przez nas, a jednocześnie nie ingerować w życie innych osób, które też mają prawo decydować o swoim losie. W tym blogu postaram się udzielać wam prostych rad abyście stopniowo mogli przejąć stery swojego życia i odbić się od portu mętnego myślenia.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Autor(ka):
   w_kolorze_czarnym
   Czas publikacji:
   piątek, 07 marca 2014 00:28